Valgets resultat

Ved valgmødet i Område 1 var syv af pladserne i Realdanias repræsentantskab på valg. Her kan du se en præsentation af de syv valgte repræsentantskabsmedlemmer

PALLE ADAMSEN

Valby Lejerbo, adm. direktør Født: 1961

Uddannelse:
Cand. scient. adm.

Tillidshverv:
Medlem af bestyrelsen for: Bygherreforeningen Danmark Boligselskabernes Landsforening(formand)

Medlem af repræsentantskabet for:
Nykredit
Realdania

Medlem af Styregruppen for Statens Byggeforskningsinstitut


JESPER LOIBORG

Frederiksberg
Loiborg, direktør
Født: 1961

Uddannelse:
Cand. merc.
Statsaut. ejendomsmægler, valuar

Tillidshverv:
Medlem af bestyrelsen for:
Detail-forum
Fonden af 1. oktober 1959

Medlem af repræsentantskabet for:
Ejendomsforeningen Danmark
Byggesocietetet


GERTI AXELSEN

København
FK Ejendom, bygningschef,
Arkitekt MAA
Født: 1970

Uddannelse:
Cand. arch.


ELSEBETH STÆRMOSE KROGH

Valby
Cowi A/S, seniorkonsulent
Født: 1956

Uddannelse:
Cand. scient i Kulturgeografi og Dansk Executive Master of Business
Administration

Tillidshverv:
Medlem af bestyrelsen for:
Mellemfolkeligt Samvirke
Institut for Flerpartisamarbejde


CHRISTIAN HØGSBRO

København
AAB, adm. direktør
Født: 1966

Uddannelse:
MA
Cand. scient. pol.

Tillidshverv:
Medlem af bestyrelsen for:
Boligselskabernes Landsforening
Landsbyggefonden
Boligbutikken


ANNE MARIE OKSEN

København
CEJ Ejendomsadministration A/S, adm. direktør, advokat
Født: 1959

Uddannelse:
Cand. jur.

Tillidshverv:
Medlem af bestyrelsen for:
Borgervennen af 1788
Ejendomsforeningen Danmark
(hovedbestyrelsen)
Ejendomsforeningen Danmark (administratorsektionen)


AGNETE RAASCHOU-NIELSEN

Frederiksberg
Aalborg Portland A/S, direktør
Født: 1957

Uddannelse:
Lic. polit.

Tillidshverv:
Medlem af bestyrelsen for:
Brødrene Hartmann A/S (formand)
Dalhoff Larsen & Horneman A/S
Danske Invest (næstformand)
Danske Invest Management A/S
Juristernes & Økonomernes Pensionskasse (formand)

Medlem af repræsentantskabet for:
Realdania

{{ title }}

{{ description }}